Oficjalny portal przedszkola: Żłobek

Żłobek
w Strzelcach Opolskich

Kopalnia Pomysłów - edycja 2

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Motylkowy trzepot skrzydeł

13 kwiecień 2021

Na skrzydełkach barwny pyłek,
Jaki piękny jest motylek,
Fruwający kwiatuszek,
Pląsa po łące jak duszek.
Chcesz go złapać,
Spróbuj gibko,
Nim drgniesz ręką,
Zniknie szybko.

 

W ten wtorkowy dzień w ramach kopalni pomysłów pragniemy Was zabrać w podróż do świata motyli i zaproponować kilka aktywności, które będą się z nimi wiązały.

 

 

  1. Taniec motyli. Rozpoczniemy od swobodnych tańców do melodii Pani Moniki Soleniec Zabawa w motylki, która idealnie wprowadzi nas w klimat dzisiejszych zajęć. Do utworu możemy wykonywać powolne, bądź szybkie ruchy rękoma, imitujące trzepot motylich skrzydeł. Gdy muzyka ucichnie, dzieci wcielające się w motyle przykucają w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Po ponownym włączeniu piosenki, dzieci znów rozpoczynają swój lot.

  2. Wodna niespodzianka. Do jej przygotowania potrzebujemy szablonów motyli (załączone w plikach) oraz miski wypełnionej wodą. Szablony wycinamy i składamy pod górnymi skrzydłami. Tak złożonego motylka ostrożnie wkładamy do wody i obserwujemy co się z nim stanie. Po zerknięciu do miski zauważymy, że pomimo zgięcia, motylek nam się rozłożył i ukazał w pełnej okazałości. Ale niespodzianka!

  3. Układanie motyla. To zabawa, która świetnie się sprawdzi zarówno w przypadku dzieci młodszych, jak i starszych i będzie doskonaliła ich zdolności z zakresu motoryki małej. Potrzebny będzie nam szablon motylka z kółeczkami (załączony w plikach). Pomocne mogą okazać się pomponiki. Oczywiście można również zastosować plastelinę, bądź masę plastyczną. Mamy pełną dowolność. Zadaniem dzieci jest wypełnienie kółeczek pomponikami, bądź plasteliną. Wariant zabawy dla starszych pociech możemy wzbogacić o układanie motylka według jednego z zaproponowanych wzorów (wzory dostępne w plikach), co dodatkowo będzie rozwijało ich percepcję wzrokową, spostrzegawczość i będzie stanowiło świetny sposób na powtórzenie dotychczas znanych kolorów i na poznanie nowych.

  4. Kreatywny motyl. Jest propozycją, która z pewnością przypadnie dzieciom do gustu. Do przygotowania tej zabawy potrzebne będą nam: klej Magic, rolki po papierze toaletowym, nożyczki, farby plakatowe i pędzel. Na kartce papieru przyklejamy odpowiednio przycięte rolki tak, by układały się one w podobiznę motylka. Następnie wręczamy dzieciom pędzel i zachęcamy do wypełnienia otworów wybranymi przez siebie kolorami. Dzieci młodsze pracę tę mogą spróbować wykonać paluszkami, (oczywiście pod czujnym okiem rodziców) i zobaczyć jak wspaniałym narzędziem malarskim są farbki.

  5. Motylowa kolorowanko-wyklejanka. Ostatnią naszą propozycją jest kolorowanka motyla. Opcjonalnie możemy również kółeczka w motylich skrzydełkach wypełnić plasteliną, co dodatkowo będzie wzmacniało precyzję ruchów dziecięcych rączek.

 

Przyjemnej zabawy! ☺Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Bernadeta Sznura (2021-04-12 21:49:17)
Informację zmodyfikował(a): Bernadeta Sznura (2021-04-12 21:52:29)
Liczba odwiedzin: 1942
Do góryStopka

Zamknij