Oficjalny portal przedszkola: Żłobek

Żłobek
w Strzelcach Opolskich

Kopalnia Pomysłów - edycja 2

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Papier i klej… a może nożyczki?

16 kwiecień 2021
Ćwiczymy koordynację wzrokowo ruchową.

Wspólny czas z naszymi szkrabami może być świetnym momentem na to, by zaznajomić je z nożyczkami. Na pewno już zauważyliście jak maluchy chętnie obserwują Wasze ruchy ręką, gdy musicie coś przeciąć czy wyciąć. I niejedna mała rączka w kierunku nożyczek zawędrowała z ciekawości cóż to za „zabawka”. Zachęcamy więc, by tą ciekawość zaspokoić, ale oczywiście z naszą pomocą. W tym celu proponujemy dwie prace techniczno-plastyczne, dla mniej lub bardziej zaawansowanych dzieci.

1. Jestem fryzjerem

Potrzebne będą: kolorowy papier, flamaster, nożyczki, opcjonalnie bibuła i rolka po papierze toaletowym.

Wersja 1:

Zabawa polega na tym, żeby wyciąć z papieru prostokąt (możemy również użyć całej wielkości kartki) i z jednego boku ponacinać paski -  do mniej więcej środka prostokąta, o szerokości 0,5cm-1,5cm. Na części nieponacinanej rysujemy oczka, nosek i uśmiech, ale w taki sposób żeby nacięte paski tworzyły włosy naszego fryzjerskiego klienta.

Wersja 2: 

W tej wersji buzie i oczka rysujemy na rolce po papierze toaletowym, a kolorową kartkę nacinamy w paski i przyklejamy do rolki po papierze toaletowym. 

Wersja 3: 

Możemy również wyciąć kółko z kartki, narysować buzię i oczka, a jako włosy nakleić paski pociętej bibuły. 

Pokazujemy naszemu maluchowi co zamierzamy zrobić z włosami, czyli obcinamy małe fragmenty pasków, a następnie próbujemy to zrobić z dzieckiem, tak by i ono trzymało nożyczki i wykonywało ruch cięcia.


2. Chmurka z deszczem i słoneczko

Potrzebne będą: kolorowy papier, flamaster, klej, nożyczki.

Z kartki wycinamy kształt chmurki i rysujemy buzię i oczka, a z drugiej niebieskiej kartki tniemy paski grubości 1-2cm i doklejamy z tyłu tak, by wystawały z dołu chmurki. 
Z żółtej kartki wycinamy kółko, rysujemy buzię i z naciętych w paski żółtych lub pomarańczowych pasków najklejamy od spodu promyczki. 

W tym przypadku razem z maluchem możemy przygotować cała pracę plastyczną. A w drugiej części zabawy obcinamy chmurce deszczyk, a słoneczku wyrównujemy promyczki.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Bernadeta Sznura (2021-04-14 22:42:48)
Informację zmodyfikował(a): Bernadeta Sznura (2021-04-15 12:40:23)
Liczba odwiedzin: 1936
Do góryStopka

Zamknij