Oficjalny portal przedszkola: Żłobek

Żłobek
w Strzelcach Opolskich

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

WAŻNY KOMUNIKAT

11 marzec 2020
Szanowni Państwo,

W związku z zarządzeniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 11 marca 2020 r. informujemy, że od poniedziałku, 16 marca do środy, 25 marca 2020 r. Żłobek będzie nieczynny.

W dniach 12 i 13 marca (czwartek i piątek) żłobek będzie przyjmował dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

Jednocześnie informujemy, że Żłobek nie będzie wydawał zaświadczeń o zamknięciu placówki, ponieważ decyzja zapadła na szczeblu ministerialnym.

Zgodnie ze specustawą, rodzice dzieci do lat 8 mogą wystąpić o zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem. Wniosek można pobrać poniżej. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie ZUSu: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033

Po szczegółowe informacje w związku z ostatnimi wydarzeniami zapraszamy na oficjalną rządową stronę: https://www.gov.pl/web/koronawirus

RODZICU !!!
  1. Przysługuje Ci 14 dniowy zasiłek opiekuńczy (dotyczy dzieci do lat 8). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.
  2. Przekaż osobom, które będą opiekowały się Twoim dzieckiem podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
  3. Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
  4. Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Z poważaniem,
Bernadeta Sznura
Dyrektor Żłobka w Strzelcach Opolskich


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Bernadeta Sznura (2020-03-11 11:46:18)
Informację zmodyfikował(a): Bernadeta Sznura (2020-03-12 08:25:22)
Liczba odwiedzin: 74047
Do góryStopka

Zamknij