Oficjalny portal przedszkola: Żłobek

Żłobek
w Strzelcach Opolskich

Kopalnia Pomysłów - edycja 1


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
Szanowni Rodzice, mając na uwadze obecną sytuację, chcemy Wam pomóc w organizacji czasu dla naszych wychowanków. Zapraszamy do Kopalni Pomysłów! Na każdy dzień panie opiekunki ze Żłobka przygotują ciekawy pomysł do zrealizowania - dla chętnych. Zachęcamy do dzielenia się rezultatami projektów, zdjęcia można wysyłać na maila i będziemy je anonimowo publikować na stronie. Udanej zabawy! :)
30 kwiecień 2020
Wyklejanki można wyklejać na wiele różnych sposobów. Jednym z ciekawszych jest plastelina lub ciastolina. Dziecko wykleja białe dziurki odpowiednimi kolorami plasteliny.

Ugniatanie, manipulowanie, tworzenie kulek i przyklejanie ich w odpowiednich miejscach to fajna zabawa, a jednocześnie pomoże dzieciom w nauce kolorów, jest też świetnym ćwiczeniem na doskonalenie motoryki małej, sprawności rączek i precyzji.

29 kwiecień 2020
Przychodzimy dziś do Was z propozycjami wykorzystania kolorowych baloników.

28 kwiecień 2020
Kochane dzieci, drodzy rodzice!
Dzisiaj dla naszych maluchów przygotowaliśmy odrobinę  zabawy o pupilu większości maluchów, czyli o piesku.

27 kwiecień 2020
Witajcie w kolejnym dniu żłobkowych inspiracji. Dzisiaj proponujemy Wam zabawę z przedmiotem, który każdy ma w domu - a mianowicie z gazetą. Zazwyczaj po przeczytaniu jest ona wyrzucana, a może być początkiem fantastycznej zabawy rozwijającej kreatywność oraz motorykę małą i dużą dziecka. 
 

24 kwiecień 2020
Domowe zacisze oferuje nam nieskończoną ilość zabaw, które nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale i stymulują twórcze myślenie. Oto kilka z nich.

23 kwiecień 2020
Kochani Rodzice, aby nasze pociechy mogły się prawidłowo rozwijać, w czasie zabawy powinniśmy zadbać o każdy jego zmysł. Jest to ważne, ponieważ zmysły naszego malucha muszą nauczyć się ze sobą współpracować.  
Możemy pomóc naszemu dziecku rozwijać wrażliwość zmysłów dostarczając mu różnorodnych bodźców sensorycznych i poszerzać świat jego wrażeń zmysłowych. By tego dokonać nie potrzebujemy specjalnych, drogich zabawek, wystarczy rozejrzeć się wokół i wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które są w naszej kuchni. Przedmioty te są uwielbiane przez nasze maluszki, bo w naturalny sposób wzbudzają ich ciekawość - przecież mama i tata codziennie ich używają więc maluch naturalnie chce działać tak jak rodzice;)

22 kwiecień 2020
Dzień dobry!
Przychodzimy dziś do Was z kolejną dawką atrakcji, tym razem takich o charakterze bardziej sprawnościowym. Dzisiaj, z okazji Dnia Tańca troszkę się poruszamy. Dlatego też przygotowałyśmy dla Was specjalne zestawienie piosenek, dzięki którym będziecie rozwijali dużą motorykę, ale przede wszystkim, potańczycie, pośpiewacie, poruszacie się i przyjemnie spędzicie czas. No bo kto z nas nie lubi dawki sportu w dobrym wydaniu? ;)

21 kwiecień 2020
Tworzenie korali z rolek ćwiczy zręczność małych rączek oraz ćwiczy koordynację ręka-oko. Rozwija także koncentrację, cierpliwość i wyobraźnię. I jest przede wszystkim wspaniałą zabawą :)
 

20 kwiecień 2020
Za oknem wiosna, piękne słońce nastraja do działania. Na dziś parę różnorodnych pomysłów na aktywne spędzenie czasu.

17 kwiecień 2020

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci. Dzisiaj do Kopalni Pomysłów wprowadzamy kilka propozycji zabaw wspomagających mowę. Przypominamy, że są to przykładowe ćwiczenia, które możecie dowolnie modyfikować według wieku i potrzeb dzieci oraz wybierać te ćwiczenia, które Was interesują.


1 | 2 | 3
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Bernadeta Sznura (2020-03-20 09:59:07)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2021-04-09 13:11:50)
Liczba odwiedzin: 18021
Do góryStopka

Zamknij